- Neesi pārāk vispārīgs
Šī ir lielākā kļūda, ko cilvēki parasti pieļauj, sākot praktizēt EBT. Es ticu, ka visi mūsu šībrīža simptomi, kuri traucē, visi uzskati un cēloņi ir bāzēti uz mūsu dzīves pagātnes notikumiem. Bez šo specifisko notikumu piefiksēšanas un attīrīšanas, tu nevari reāli "izvilkt to skeletu no skapja" dienasgaismā, jeb citiem vārdiem sakot - ir jāielūkojas, kas ir izraisošie faktori.
Tā vietā, lai klauvētu ar vispārējiem vārdiem, kā " Pat ja esmu nemierīgs...", tu pavisam noteikti sasniegsi daudz labāku rezultātu un klauvēšana ies dziļāk, ja aprakstīsi to sajūtu konkrētāk, tieši tādiem vārdiem, kā tagad jūties, sasaistot to ar notikumu, kura dēļ paliki nemierīgs. Mēģini atcerēties spēcīgāko atmiņu, kas saistās ar šo emociju, ja ļausi sev to sajust, sajutīsi. Nebaidies atcerēties un klauvē tieši par to notikumu, visu, kas nāk tajā brīdī prātā. Formulē savu uzstādījumu specifiski, kā "Pat ja es biju tik pārbijies toreiz, kad mamma ______ toreiz, kad man bija 5 gadi, no tā laika es vienmēr jūtos slikti un panikā, kad nevaru kontrolēt situāciju.." Šis sāks mainīt tavu enerģijas šablonu un attīrīt, atlaist tās sasaistītās emocijas ar to notikumu no pagātnes, atlaist tās bailes, kas nāk uz āru katru reizi, kad jūties līdzīgā situācijā vai kad liekas, ka situācija ir līdzīga un kad zemapziņa sūta tev signālu, ka jābaidās, jo tas nav droši - tāpēc, ka tāds "saslēgums" ir izveidojies.
- Netaisi "robota" klauvēšanu
Ļoti svarīgi ir "just", būt pilnīgi savienotam ar to sajūtu klauvēšanas laikā, tikai tad var patiesi attīrīt un atbrīvot to nemieru, traucējumu. Ja tu vienkārši atkārto vārdus un klauvē, bet neesi pilnībā savienots ar sevi un emociju, būs grūti dabūt lieliskus rezultātus. Lieto tādus vārdus, kuri patiesi tevi ievedīs tajā sajūtā, kur vēlies attīrīt. (piezīme: ja tu attīri lielu traumu, es silti iesaku strādāt ar pieredzējušu profesionāli, kurš ir zinošs, kurš sekos līdzi, lai tu "neiekrīti" vecajā traumā un nedzīvo to vēlreiz, atceroties to, jo tas NAV jādara)
Ja tu strādā ar kādu aspektu, kas nāk no bērnības, lieto vārdus, kādiem bija nozīme tajā laikā, kuri tev saistās ar to laiku, lai vari reāli pieslēgties tai situācijai, kāda tā bija un sajust to emociju. Ja nevari atsaukt to sajūtu, aizver acis un iztēlojies sevi tādā kā filmā uz pāris minūtēm pirms sāc klauvēt. Tas tevi aizvedīs uz pareizo vietu, lai sāktu attīrīšanu, "mezgla" atsiešanu. Vari klauvēt ar aizvērtām acīm, ja tā ir vieglāk.
- Detaļām ir liela nozīme
Apraksti , nosauc cik vien vari daudz detaļas, sīkumus, kas saistās ar emociju, situāciju, kamēr klauvē. Jo vissīkākās detaļas kādreiz var būt šī "mezgla" sākumpunkts, cēlonis, sīka detaļa var būt būtiska atslēga atrast galveno sakni: paklāja krāsa istabā, kurā tu kādreiz juties šausmīgi pārbijies, plīstošas glāzes skaņa negadījuma laikā, ēdiena smarža restorānā, kurā tu saņēmi sliktu ziņu, un tā tālāk. Šīs parasti ir tās lietas, kuras vajag attīrīt pirms mēs varam reāli tikt uz priekšu. Pievieno maksimāli daudz punktus, skaņas, krāsas, saožamas lietas cik vien vari, kamēr klauvē. Tu vari pievienot tās savā uzstādījumā vai arī kā atkārtojuma frāzi, klauvējot pa punktiem.
- Seko rezonansei
Sāc ar uzstādījuma frāzi, kura tev kaut ko nozīmē, kurā ietverta galvenā problēma. Daudzi klienti jautā, vai viņiem teikt "....es mīlu un pieņemu sevi" beigās šim uzstādījumam. Kaut arī ir pierādīts, ka tas vislabāk darbojas kā uzstādījuma nobeigums, tomēr tu to vari lietot arī uzstādījuma sākumā, ja ar tevi tas rezonē un tu tā jūti labu saikni ar sevi. Jo katra afirmācija, kas ar tevi rezonē, darbojas.
Te ir daži alternatīvi EBT uzstādījuma frāžu nobeigumi, kuri darbojas ar lieliskiem rezultātiem:
- es esmu drošībā;
- es vēlos iemācīties mīlēt un pieņemt sevi;
- es esmu gatava kustēties uz priekšu;
- es varu būt mierīga un līdzsvarota;
- es izvēlos būt mierīga un līdzsvarota;
- es varu to atlaist un sadziedēt tagad;
- es varu doties tālāk caur vieglumu un grāciju
- Nepārspīlē
Pat ja neatlaidība bieži ir atslēga lielu sastrēgumu atbrīvošanā, tendence var būt tāda, ka gribās attīrīt visu uzreiz, ar vienu piegājienu un uz visiem laikiem, jo ir taču tāds brīnišķīgs instruments kā EBT. Tomēr, ķermenim ir vajadzīgs laiks, lai procesi noritētu harmoniski, un nevajag sevi apgrūtināt, cenšoties visu pasteidzināt, darot visu daudz un par daudz. Daudzi praktizētāji strādā 1-1,5 stundas sesiju un tas ir vislabākais laiks (protams, arī citi laiki ir labi - jāskatās, kas kuram der, kā ir piemēroti). Dažas lietas var tikt attīrītas dažu minūšu laikā, kamēr citas prasīs ilgāku laiku un pakāpenību. Viss atkarīgs no situācijas sarežģītības, dziļuma un saistītajiem aspektiem. Vienkārši seko līdzi lai tu "nesaklauvē sevi gabalos", paņem pauzi, ļauj visām atbrīvotājām enerģijām sakārtoties, nolīdzsvaroties. Atceries, ja tev ir ļoti noslogots grafiks, pat 15 minūtes dienā būs ietiekoši produktīvas. Galvenais nav kvantums, bet regularitāte.
Lai palīdzētu enerģijām labāk līdzsvaroties starp EBT piegājieniem vai arī kad esi pabeidzis, būtu labi mazliet pastaigāt, dziļi ieelpot, izelpot vairākkārtīgi, iedzert ūdeni. Var veikt elpošanas vingrinājumus, kas palīdz enerģijai labāk kustēties ķermenī. Mierīgi un nesteidzīgi.
Lieto šos ieteikumus kā gidu, bet vienmēr seko savai intuīcijai. Ja jūtu vārdus un domas , kā tās nāk procesa laikā, vienkārši saki tos, klauvē un saki visu, kas nāk ārā, pat tad ja tie šķiet neloģiski, it kā neattiecas uz tēmu vai vispār ir no "citas operas". Iespējams, ka tiem ir kāda saistība ar centrālo problēmu. Neiespringsti uz pareizi/nepareizi, jo vienmēr ir pareizi, ja jūti un kā darīsi, tā būs pareizi. Ja ļausies savai plūsmai, EBT process sniegs vislielāko labumu tev tieši tā, kā tas plūdīs un notiks.
Tagad vienkārši ņem un klauvē prom jebko, kas attur tevi no prieka un starošanas ;)
Lai labi veicas!
Zane